Fifa 13 Skladem!

Informace o nejnovějším dílu od Treyarchu…

Důkladný rozbor traileru z Call of Duty Black Ops

Dnes v jedenáct hodin dopoledne se všem fanouškům série Call of Duty na chvíli zastavil čas, protože došlo na světovou premiéru prvního teaser traileru z nového dílu s názvem Black Ops. Protože jde ale o extrémně rychlý sestřih scén, které bez důkladného rozpauzování videa nelze rozeznat, rozhodli jsme se vám jeho obsah vyložit našima očima. Nejprve ještě jednou pro ty z vás, co dnešní ranní trailer nestihli:
If you can see this, then you might need a Flash Player upgrade or you need to install Flash Player if it's missing. Get Flash Player from Adobe.

Call of Duty: Black Ops – teaser trailer

Jako první je třeba připomenout, že v traileru ležíte na lůžku v roce 2010 a skrze nejrůznější sedativa a elektrické šoky si vzpomínáte na to, co jste (nejspíš tedy jako člen jednotek Special Forces) zažili. Byť doktorův monolog je tak podivně namluvený a volí taková slova, jako by spíš než o nemocnici šlo o výslech nebo jakési podivné mučení – o tom lze ale opravdu jen spekulovat.

Vzpomenete si ještě, jak se právě o tomto Call of Duty spekulovalo, že bude zasazený do budoucnosti? V jednu chvíli se v traileru objeví mise, která se zcela nepochybně odehrává v kosmu. Vidíme přitom plně vyzbrojeného astronauta a rakety obíhající oběžnou dráhu Země. Pokud by mělo jít o misi tajných jednotek Special Forces, taková by se asi skutečně musela odehrávat v budoucnosti – ale vyloučené není ani to, že vývojáři třeba trochu popustili uzdu fantazii a stvořili nějaký „vesmírný“ scénář odehrávající se na přelomu 90. let (thx Mike & SR71 v diskusi).

Hned v samotném začátku traileru je vidět odpálení něčeho, co nápadně připomíná jadernou hlavici (0:20), což je zbraňový arzenál typický pro studenou válku a tudíž i dějovou linku hry, protínající třeba konflikt ve Vietnamu. Další obraz nabízí krátké, ale tiché zabití zezadu – že by se nové Call of Duty v tomto ohledu přiblížilo když ne Samu Fisherovi, tak alespoň třeba chystanému Halo: Reach?

Jasně lze rozeznat také bombardování nějaké načervenalé půdy salvami z kulometu (0:34), což by mohla být mise odehrávající se kdesi v Africe nebo rozhodně poblíž rovníku. O pár chvil později (0:44) pak hráč z kokpitu staršího modelu Cobry vypálí dvě rakety, kterými sundá most natažený přes kaňon v džungli.

Časté záběry z kokpitu (0:22) zkrátka naznačují, že i v Black Ops si zalétáte víc než dost (např. v SR-71 Blackbirdu). V jednom okamžiku se v traileru dokonce objeví i obraz, nápadně připomínající slavnou scénu s helikoptérami z filmu Apocalypse Now s použitím Wagnerova slavného Letu valkýr. To už je ale opravdový Vietnam.

A mimochodem, všimli jste si, že chlápek letící ve vzduchu (0:29) vypadá, jako by mu někdo trefil nohu? Ať už to je cokoliv, rozhodně lze čekat stejnou dávku krve jako v posledním dílu World at War. V jiné scéně je zase vidět seskok s padákem a o kus dále také momentka, v níž jako by hráč slaňoval k nějakému jezeru.

Ve videu se objeví také Rusové, dále zbraně M4A1 a AK47, Steyr Aug 290 s hledáčkem, kulomet RPK nebo dokonce nějaká brokovnice (0:37), že by model SPAS-12? Každopádně se zdá, že nové Call of Duty nabídne průřez konfliktem ve Vietnamu, dost možná i jednu nebo dvě mise z 2. světové války a pak i mnohem modernější záležitosti, jak ze současnosti (jasný Afghanistán nebo Irák) tak i blízké budoucnosti, což je již zmiňovaná „kosmická“ scéna.

Čerstvě založená stránka na IMDB uvádí pětici herců, z nichž jeden přísluší „zombíkovi“ a tři další americkým vojákům – což by potvrzovalo spekulace o tom, že si zahrajete právě za příslušníka amerických vojenských jednotek Special Forces. A přijde někdo na to, proč v traileru bliká datum 2010:03:2? Nebo to vůbec není datum? A všimli jste si vlastně něčeho dalšího, co jsme v článku opomněli? Těšíme se na vaše názory v diskusi!
Zdroj: Tiscali Games

Share and Enjoy:
  • Print
  • email
  • PDF
  • Add to favorites
  • del.icio.us
  • Digg
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Twitter

Komentáře jsou uzavřeny.